Mimo że każdy model kamery SJCAM sprzedawany jest w zestawie z licznymi akcesoriami, to użytkownicy mogą liczyć na szeroką gamę dodatkowego ekwipunku, który pomoże wykorzystać ich sprzęt na nowe sposoby. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie mamy zapotrzebowania i w jaki sposób chcielibyśmy nagrać dane video, niezależnie od tego czy będzie to zejście pod wodę, czy hardkorowy przejaz na rowerze przez las. Pamiętajmy że właśnie to było założeniem marki SJCAM – podążanie za swoim użytkownikiem. W tym wpisie, chcieliśmy przedstawić Wam kilka dodatkowych akcesoriów, które mogą dać Wam jeszcze więcej możliwości i radości z korzystania z SJCAM-ów.

Kamera SJCAM jako rejestrator jazdy

Nie wszyscy użytkownicy kamer SJCAM mogą zdawać sobie sprawę z tego, że można wykorzystać je jako wideorejestrator w każdym aucie. Umożliwia to funkcja zapisu w pętli, a także sensory ruchu. Marka SJCAM wypuściła na rynek zestaw do samochodu, dedykowany swoim kamerom. To nic innego jak odpowiedni uchwyt, oraz wejście na zapalniczkę do auta. Jako uchwyt możemy również wykorzystać np. ramkę do kamer lub uchwyt na przyssawki, wszystko zależy od naszych preferencji.

Obudowa ramka SJCAM

Szybki przejazd

Również cykliści nie zostali pominięci przez markę SJCAM – chodzi tutaj zarówno o motocyklistów, jak i rowerzystów. Akcesoria do kamer SJCAM w tym akspekcie to przede wszystkim mocowania na kask, które zapewnia doskonałe nagrania z pierwszej osoby. Możemy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt na kierownicę roweru. Dobrym wyjściem jest również założenie specjalnych pasów-szelek do zamontowania kamery na głowie. Specjalne zestawy na motor, oprócz mocowania posiadają również solidną obudową i ładowarkę. Dobrym sposobem na udane video może być również ruchome mocowanie na nadgarstek.Zestaw na motocykl SJCAM

Schodzimy w dół

Można wyliczyć również kilka przydatnych uchwytów i mocowań dla nurków. Uchwyt wypornościowy zapewnia bardzo dużą stabilizację obrazu i pozwala szybko zidentyfikować kamerę, ponieważ ma żółty, jaskrawy kolor. Uchwyty takie jak mocowanie na klatkę piersiową czy nadgarstek, umożliwiają nurkom całkowitą swobodę ruchu. Dzięki nim nurek ma wolne ręce i swobodę poruszania się. Tak samo kwestia przedstawia się w przypadku uchwytu na głowę. To chyba najbardziej docenione akcesoria do kamer SJCAM.

Uchwyt na nadgarstek do kamer sportowych

Wesołe video z rodzinnego spaceru

Solidne wykonanie kamer SJCAM, a także wiele wytrzymałych akcesoriów, takie jak obudowy wodoszczelne czy silikonowe, umożliwia wykonanie wesołych nagrań rodzinnych. Możemy przyczepić kamerkę do naszego dziecka, które wesoło biega po parku lub placu zabaw lub nawet dać mu monopod z umieszczoną na końcu kamerą. SJCAM zniesie wszystko. Mało tego – producent jakiś czas temu, wypuścił na rynek specjalne mocowania kamer dla... psów. Daje to nam możliwość zmontowania bardzo fajnego video z rodzinnego spaceru.

Uchwyt na psa do kamer sportowych

Transport kamer SJCAM

Mimo tego, że kamery SJCAM są bardzo solidnie wykonane i przygotowane na praktycznie każde warunki, możemy o nie zadbać dodatkowo. Służą do tego celu specjalnie wydane walizki, do której możemy włożyć zarówno kamery z ich obudowami, jak i dodatkowe akcesoria do kamer SJCAM. Walizki są bardzo fajnie wykonane – wewnątrz znajduje się pianka z wyciętymi otworami na poszczególne elementy, zewnętrzna część natomiast, to bardzo wytrzymała skorupa. Można również zakupić zaślepki do obiektywów kamer SJCAM – chroniąc je tym samym przed zadrapaniem i zabrudzeniem.

Walizka na akcesoria do kamer sportowych SJCAM