Mimo że głównymi odbiorcami kamer sportowych są sportowcy, zwłaszcza Ci ekstremalni, którzy chcą uchwycić jak najwięcej ciekawych kadrów ze swoich wyczynów, to znalazły one również niszę wśród innych grup ludzi.

Pierwszą z nich są urlopowicze. Kiedyś szczytem zadowolenia było zapełnienie albumu zdjęciami z wakacji, potem nastała era aparatów cyfrowych. Dziś jednak możemy postawić zdecydowany krok do przodu i na każde wczasy zabrać ze sobą kamerę sportową. Kamery SJCAM są bardzo małe i ważą kilkadziesiąt gramów, dzięki temu są bardzo dyskretne. Dzięki nim możemy sami nakręcić kilka ciekawych filmów z wakacji. Wystarczy do tego monopod na którym zamieścimy kamerę i wszystko gotowe. Co najważniejsze – kamera sportowa może być z nami wszędzie – na plaży, w wodzie, na wysokościach, na przejeździe quadami czy na spływie kajakowym. Została zaprojektowana i zbudowana w ten sposób, aby być odporna na wszystkie czynniki zewnętrzne, niezależnie czy będzie to kurz, błoto czy woda. Oprócz tego kamera sjcam może służyć nam jako zwykły aparat fotograficzny, potrafiący robić zdjęcia w wysokich rozdzielczościach. Nasze filmy natomiast mogą być zapisywane w jakości HD. Modele takie jak SJCAM SJ4000 plus, posiadające moduł WiFi, umożliwiają udostępnienie zdjęcia czy filmu w sieci, aby nasi znajomi mieli do nich szybki dostęp. Kamera sportowa to znakomity towarzysz na każdych wakacjach.

Druga grupa to amatorzy filmowcy, którzy dzięki właściwościom kamer sportowych zyskali nowe możliwości. Przede wszystkim jest to łatwe zarejestrowanie obrazu z perspektywy pierwszej osoby. Kamery poprzedniej generacji były znacznie większe i cięższe, co uniemożliwiało ich montaż na kasku czy czole. Teraz jest to możliwe, a filigranowa kamera zarejestruje wszystko w jakości HD. Aby pokazać w jaki sposób można bawić się to możliwością, chcielibyśmy zaprezentować dwa filmy amatorskiej grupy Biting Elbows: