Marka SJCAM idąc konsekwentnie za ciosem, wypuścila na rynek kilka miesięcy temu nowy model ze swoim logo. Mowa oczywiście o kamerze M20, która szybko zdobyła uznanie nowych użytkowników. I nic w tym dziwnego, ponieważ posiada ona najlepsze cechy poprzednich modeli – drobną budową swojego poprzednika M10 i techniczne możliwości SJ5000X Elite.


Model SJCAM M20 można śmiało nazwać zarówno kamerą turystyczną, jak i obiektywem do zadań specjalnych, gotowym do działania w każdych, nawet ekstremalnych warunkach. Kamera działa bez zarzutu nawet do 30 m głębokości wody. Z kolei wbudowany G-sensor pozwoli użytkownikowi zabrać ją zarówno na szybki przejazd quadem lub crossem po lesie, jak i żeglowanie na kite lub desce. Najmocniejsza strona tej kamery to jej wszechstronność i uniwersalność. Co ciekawe model M20, nie traci na żadnym z pól funkcjonowania, aby zyskać na drugim.

Jeżeli chodzi o bardziej rekreacyjne możliwości kamery, warto zacząć od nowości. Model M20 został wyposażony w tryb robienia zdjęć typu "fisheye" co daje bardzo fajny efekt. Szeroki zasięg obiketywu – 166 stopni, zapewnia widne i szerokie zdjęcia i nagrania. Bardzo dużym plusem i uproszczeniem dla użytkownika, jest darmowa, dedykowana aplikacja mobilna na smartfony i tablety SJCAM, która umożliwia wiele ciekawych funkcji. Przede wszystkim możemy przesyłać obraz na żywo na nasze smartfony, obrabiać zdjęcia lub filmy i dzielić się nimi z przyjaciółmi. Do modelu SJCAM M20 dołączane są również specjalne akcesoria, takie jak uchwyty, kolorowe fronty i wodoszczelna obudowa. Najciekawszym z nich jest jednak specjalny pilot bluetooth w formie zegarka, który można kupić dodatkowo. Znacznie ułatwia szybką nawigację kamery, za pomocą przycisków funkcyjnych. Kamera może być również obsługiwana przez aplikację na smartfonie.Tak jak każda z kamer SJCAM, również ten model posiada tryb samochodowy z funkcją zapisu w pętli. Dzięki temu, tak naprawdę ta drobna kamera z odpowiednimi uchwytami i akcesoriami, jest wszystkim tym, co potrzeba nam do uchwycenia najfajniejszych przeżyć i wrażeń z wakacji. Niezależnie od tego, czy będzie to domek nad jeziorem i grillowanie, wyprawa w góry, spływ kajakowy czy żeglowanie po zatoce gdańskiej z nurkowaniem.