Niezależnie od tego czy jesteś studentem i wybierasz się na wakacyjny wyjazd wspólnie z kolegami z roku, czy może jesteś pracownikiem korporacji, który bierze urlop aby przejechać Europę na rowerze – łączy Was jedno – warto udokumentować swoje wakacje w należyty sposób! Pomoże Ci w tym kamera sportowa, która jest chyba najmniej inwazyjną opcją – po pewnym czasie zapominasz bowiem, że jest ona w ogóle z Tobą. To za sprawą różnych uchwytów – na kask, głowę, klatkę piersiową czy ramię. Dzięki niej będziesz zachowywać się naturalnie, a każda sekunda zostanie zapisana w wysokiej rozdzielczości HD, niezależnie od tego czy będziesz akurat lecieć na paralotni, czy nurkować we wraku statku.

Co tu dużo pisać? Nie chcemy rozwodzić się nad plusami spakowania kamery sportowej SJCAM do wakacyjnej walizki. Chcemy jednak Was przekonać, żeby znalazło się dla niej miejsce. Jest przecież malutka, a warto mieć ją ze sobą non-stop, bo jest przygotowana na każde warunki. Aby zobrazować Wam, jaką pamiątkę z wakacji jesteście w stanie zdobyć, udostępniamy dwa filmy.

Pierwszy został wykonany kamerą sportową SJCAM SJ5000X Elite. Użytkownik zabrał ją ze sobą na Teneryfę i z pewnością nie pożałował swojej decyzji. Na samym początku zarejestrowany jest start samolotu – potem lądowanie i szybki rekonesans po okolicy hotelu. Dzięki kamerze SJCAM udało mu się nagrać świetny filmik na zjeżdżalniach wodnych. Potem ujęty został spacer, a następnie kamera sportowa mogła posłużyć mu jako rejestrator jazdy w wypożyczonym aucie – to wielki plus marki SJCAM. Kamera towarzyszyła mu dosłownie wszędzie.


Drugi film jest znacznie dłuższy, ponieważ przedstawia młodą ekipę, która wyruszyła do słonecznej Chorwacji, aby zaznać jak najwięcej rozrywki i funu. Pokazuje on wiele zastosowań kamery sportowej – w tym wypadku jest to model SJ5000Plus. Kamera prowadzona jest za pomocą różnych uchwytów – najczęściej jednak jest to monopod lub mocowanie na głowę. Towarzyszy im dosłownie wszędzie – podczas zabawy w wodzie, nurkowania, imprezy na plaży i posiłków. To właśnie ona umożliwia na udokumentowanie całej zabawy w wysokiej rozdzielczościk dźwięku i obrazu – niezależy czy był to wyścig na skuterach wodnych, czy rozgrywka w beer-ponga.